Report - ICE Challenge 2020

  • Vilém Vejnar
  • 06. 02. 2020 20:40

Další titul pro Mouz.

Minulou sobotu nám v Londýně začal turnaj ICE Challenge 2020 s prizepoolem 250,000$. O tuto částku se popralo celkem 8 týmů z elitní třicítky nejlepších týmů světa. V hlavním městě Anglie se nám představili i dva slovenští hráči, a to David 'frozen' Čerňanský a Martin 'STYKO' Styk. Jak probíhal tento turnaj a kdo ho ovládnul?  

Vítěz

Určitě většinu československých příznivců Frozena potěšilo, že právě on se svým týmem po dlouhých šesti dnech plného hrání zvednul nad hlavu pohár. Myšáci pouze potvrdili formu, kterou na konci roku 2019 měli a zdá se, že jejich forma bude ještě stoupat. Ve skupinách neztratili ani mapu, což jim zajistilo přímý postup do semifinále. Porazit je nedokázalo ani MAD Lions, pro které se zápas vyvíjel velice dobře ale náskok jedné mapy si neudrželi. Těžší výzva na karriganův tým čekala ve velkolepém finále, kde se utkal s Na'Vi v čele s ukrajinskou hvězdou S1mplem. Mouz si dokázalo poměrně lehce poradit i s celkem z CIS regionu a zvítězit 3:1. Triumf z ICE Challenge určitě bodově přispěje do žebříčku hltv.org, ve kterém se Mousesports začíná dotahovat na dánské Astralis.

Mouz po vydařeném finále se šekem v hodnotě 125,000$. Photo by hltv.org

 

MVP

Cenu pro MVP ICE Challenge 2020 obdržel 6. nejlepší hráč roku 2019 Denis 'electronic' Sharipov. Tento jednadvacetiletý Rus pouze navázal na své výborné výkony z předešlého roku. Blýsknul se i ve finále a udržel si 1,55 K/D. Jedná se o první MVP cenu od hltv, kterou electronic obdržel. Dobře nakročeno k ceně pro nejlepšího hráče měl i frozen ale bohužel mu o kousek unikla.

Electronic se svou první cenou pro MVP hráče. Photo by hltv.org

 

GODSENT

Godsent, jakožto jeden z outsiderů se rozhodně nemá za co stydět. Ve skupině B se očekávalo, že stykova parta přes Na'Vi, OG a ENCE nepostoupí ale opak se stal skutečností. V prvním zápase velice nepříjemně potrápila s1mplův tým, proti kterému podlehla až na třetí na mapě. Čekal je tedy duel proti ENCE, jenž rozhodl o tom, kdo pojede domů. Finové se poslední dobou hodně trápí, což se projevilo i v zápase proti Godsentu a ten si snadno vybojoval postup po vítězství 2:0 na mapy. Díky této výhře se skvadře kolem Styka otevřela brána do play-off. ve čtvrtfinále se popasovala s kazašsským Virtus.pro, taktéž 2:0 a jízda outsidera pokračovala. O jeho vyřazení se postaralo Na'Vi a zabránilo tak finálovému duelu, kde by se utkal Styko a frozen proti sobě.

Godsent ukázal, že má kvalitu na to, aby se mohl konkurovat i lepším týmům světové scény. Photo by hltv.org

 

Proč měl NBK modré vlasy?

Svými vlasy šokoval celý svět pětadvacetiletý francouzský hráč Nathana 'NBK' Schmitta, jenž reprezentuje organizaci OG. Nechat si udělat dlouhé, modré vlasy ho přiměli jeho vlastní fanoušci. NBK se totiž na platformě twitch rozhodl rozjet charitu, ze které všechny výdělky půjdou na podporu hasičů do Austrálie. Vytvořil si ceník, kde vypsal, co za danou částku splní. Jak takový ceník vypadal?

1000€: Odehraje půl CS:GO zápasu bez jeho brýlí (má velice silné dioptrie).

5000€: Nechá si depilovat chlupy na nohou.

15000€: Nabarví si své vlasy.

20000€: Velké překvapení!

Obrovský respekt pro Nathana!

Takovéto věci pro dobrou se cení. Photo by hltv.org

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.