OFICIÁLNĚ: "Nejdivočejší" esportový fanclub konečně součástí organizace!

  • 19. 02. 2023 12:00
Zdroj titulní fotografie: BIGCLAN.gg

Snad nejznámější esportový fanouškovský klub v Evropě, Roaring Bears, se rozhodl svou podporu posunout na úplně jinou úroveň a ve spolupráci s organizací BIG, kterou podporuje, vzniká dnešním dnem jako oficiálně registrovaný subjekt.

Celé oficiální prohlášení organizace a spolku si v bodech můžete sami prohlédnout ZDE.

Co to pro fanoušky, organizaci a fanklub znamená?

Registrací do berlínského rejstříku spolků dosáhli Roaring Bears významného milníku v historii BIG i fanklubu jako takového. V budoucnu budou Roaring Bears hrát velkou roli při organizování fanouškovských aktivit v Německu a po celé Evropě, zatímco BIG je bude v těchto iniciativách podporovat jako věrný partner.

Iniciativa Roaring Bears

V průběhu několika let Roaring Bears již světu ukázují svou úroveň podpory na mnoha akcích, nejpamátněji na svém fanouškovském pochodu na IEM Cologne 2022. Jejich podpora přesahuje přes konkrétní tituly, protože pravidelně pořádají fanouškovské srazy a chodí fandit i na akce spojené s League of Legends a Tekken. Prostřednictvím těchto akcí si získaly oblibu ve světě esportu jako jeden z mála organizovaných fanklubů.

Oficiální prohlášení Andrease Wolnyho, vedoucího oddělení vztahů s fanoušky v organizaci BIG

Naše dnešní oficiální prohlášení s Roaring Bears podtrhuje náš společný závazek a porozumění našim hodnotám pro pozitivní, různorodou a tolerantní kulturu pro fanoušky esportu. Věříme, že je nezbytné mít prostředí, kde se ke každému jednotlivci přistupuje s respektem a s otevřeností. Odsuzujeme nenávist, rasismus a diskriminaci v jakékoli formě a jsme odhodláni zajistit, aby v naší komunitě neměly místo.

V této souvislosti nás velmi těší, že můžeme Roaring Bears upřímně poblahopřát k úspěšnému založení jejich registrovaného fan-klubového sdružení. Věříme, že podpora a prosazování nezávislosti a autonomie fanklubů může významně přispět k vytvoření pozitivní a rozmanité kultury fanoušků esportu.

Oficiální prohlášení Steffen Urmoneit, prezidenta Roaring Bears

Toto prohlášení vychází ze samotného jádra toho, co reprezentujeme. Chceme esport, který znamená rovnost, otevřenost a respekt – hodnoty, které reprezentujeme online i offline. Navzdory veškeré rivalitě a slovům na sociálních sítích je naším cílem vytvořit fanouškovskou kulturu v esportech, která se distancuje od násilí, negativity a vyloučení. Společně s BIG jsme to tu dnes zachytili.

To, co začalo jako nápad v roce 2019, nyní chceme posunout na další úroveň. Jako zapsaný spolek se chceme ještě více zasadit o esport a jeho uznání veřejností. Pokud víme, žádná fanouškovská skupina v esportu se touto cestou zatím nevydala. S e.V. chceme sjednotit fanoušky a vytvořit s nimi jedinečné zážitky.

Těšíme se na další týdny a měsíce a děkujeme BIG za jejich podporu během tohoto procesu.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.