Heroic, G2 nebo snad Faze? Kdo ovládne letošní IEM Katowice?

  • 04. 02. 2023 12:45
Zdroj titulní fotografie: ESL/Adela Sznajder

Legendární únorový velkolepý turnaj roku je v plném proudu! Avšak otázka zní, kdo má největší pravděpodobnost zvítězit v letošním ročníku ?

Heroic

Pravděpodobně nebude překvapením, že právě Heroic je velkým favoritem, nemluvě o tom, že aktuálně drží první příčku na rankingu HLTV. Dánský tým byl v roce 2022 solidní a dominoval během BLAST Premier: Spring Groups.

Pokud uděláme krok zpět a poohlídneme se na výkon Heroicu za rok 2022, uvidíme, proč jej mnoho lidí považuje za nejlepší tým na světě. I když nevyhráli přímo všechny turnaje, v několika z nich značně dominovali. Jeden z posledních velkých turnajů, BLAST Premier: Fall Finals 2022, vyhráli poté, co ve finále porazili oblíbené Faze.

K Heroicu se také váže fakt, že tým skončil na minulém ročníku IEM Katowice na 3.-4. místě. To ve výsledku poukazuje na to, že tým byl měl být nyní mnohem silnější a šance pozvednout trofej tak mít o to větší.

Aktuální soupiska Heroic:
Martin "stavn" Lund
Casper "cadiaN" Møller
René "TeSeS" Madsen
Rasmus "sjuush" Beck
Jakob "Jabbi" Nygaard

Richard "Xizt" Landström (Coach)

G2

I když rok 2022 mohl být pro G2 Esports lepší, tým v posledních několika měsících pořádně zabral. V důsledku toho se huNter- a spol povedlo vyhrát na BLAST Premier: World Final 2022 poté, co poslali domů Team Liquid.

Vzhledem k tomu, že G2 Esports vyhrál jednu z posledních velkých akcí roku 2022, nemělo by tak být divu, že právě G2 je favoritem. Pokud se podíváme na výkon týmu na BLAST Premier: Spring Groups 2023, můžeme vidět, že G2 se toho opravdu nebojí. Po porážce BIG si G2 ve finále Upper bracketu poradila také s týmem jako je Na'Vi a do turnaje tak přichází jako opravdová konkurence.

Aktuální soupiska G2:
Nemanja "huNter-" Kovač
Nikola "NiKo" Kovač
Ilya "m0NESY" Osipov
Justin "jks" Savage
Rasmus "HooXi" Nielsen

Jan "Swani" Müller (Coach)

Faze

Jeden z nejlepších CSGO týmů na světě vyhrál řadu velkých akcí. Po vítězství na 16. ročníku IEM Katowice minulý rok, ovládl FaZe také PGL Major Antwerp 2022, stejně jako EPL S15 a 17. ročník IEM Cologne. Není překvapením, že FaZe Clan si vedl dobře i během prvního velkého turnaje v roce 2023.

Aktuální soupiska Faze:
Håvard "rain" Nygaard
Helvijs "broky" Saukants
Russel "Twistzz" Van Dulken
Finn "karrigan" Andersen
Robin "ropz" Kool

Robert "RobbaN" Dahlström (Coach)

Vitality

Team Vitality je francouzsko-dánský tým, který se skládá z lidí jako ZywOo, apEX a dupreeh. Tým prošel v roce 2022 4 zásadními změnami na soupisce a zdá se, že to konečně začíná fungovat tak, jak by mělo.

I když se Vitality nepodařilo zvítězit na tolik velkých akcí, jako předešlým výše zmíněným týmům, porazili například Team Liquid v ESL Pro League Season 16. Navíc tým téměř vždy skončil v top 4, což znamená, že ví, jak hrát a vyhrát proti těm nejlepším týmům světa.

Aktuální soupiska Vitality:
Dan "apEX" Madesclaire
Mathieu "ZywOo" Herbaut
Peter "dupreeh" Rasmussen
Emil "Magisk" Reif
Lotan "Spinx" Giladi

Danny "zonic" Sørensen (Coach)

Závěr

Na přesnější detaily si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat a je opravdu dosti možné, že veškeré zde napsané predikce budou uplně jinak a mohou také překvapit další jiné týmy typu Navi, v čele s Oleksandr "s1mple" Kostyliev, a další. Přece jen, to je právě to kouzlo nevyzpytatelnosti Counter-Striku a stát se může opravdu cokoliv.

Už dnes můžeme být u toho a sledovat favority živě. Uvidíme, s kým se nakonec příští víkend setkáme na velkém stagi.

Vítěz pak získá kromě odměny 400 000$ také slot na nadcházející IEM Cologne 2023, který by se měl konat v někdy v průběhu tohoto roku právě v německém Kolínu nad Rýnem.

Sledujte živě IEM Katowice 2023 zde:

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.